Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szlifowanie ręczne szkla optiwhite 10mm
Autor Wiadomość
hoyle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Podziękowania:
Rocznik:
szlifowanie ręczne szkla optiwhite 10mm
Witam,
Mam pytanie do specjalistów. Potrzebuję wyciąć w szkle optiwhite gr 10mm kilkanaście nieregularnych elementów ( wymiary od ok 700 mm x 400 mm do 40mm x 50mm). Krawędzie mają być wykończone szlif trapez ( najlepiej ) i poler i/lub mat. Elementy mają być wpasowane w formatki aluminiowe i przyklejone met. UV. Załączam zwymiarowane przykładowe elementy ( zdublowane na formatce w celu najlepszego wykorzystania tafli). Początkowo chciałem to wycinać i obrabiać jednocześnie na centrum cnc , ale cena jest za wysoka , aby produkcja była opłacalna ( wyceny od 600-2000 zł !) za tą przykładową formatkę. Zdecyduję się na waterjet ( 80 zł ) i ręczne szlifowanie. Miałem w rękach taki element wycięty na waterjecie i jest trochę chropowaty. Promienie wewnętrzne zawsze będą miały minimum r 10mm. Nie jestem obeznany w temacie szlifowania szkła i mam w związku z tym kilka pytań.
Na poler musi być wykończony ten fragment , który się nie styka bezpośrednio z metalem. Istnieje możliwość ,że klient może złapać ten fragment dlatego musi on być wykończony bardzo dokladnie. To będą zawsze linie proste lub lekkie łuki. I te fragmenty chcę wykończyć u szklarza. Jaki może być koszt takiej usługi ? Czy jest to jakoś bardzo skomplikowane i czasochłonne ? Jaka grubość materiału zostanie zeszlifowana przy szlifie poler ( ile zmniejszy się element ) ?
Teraz ta część stykająca się z metalem. Metal (gr 15mm)będzie miał rancik 2 mm tak aby tafla weszła od góry , jak puzzle i leżała na tym rancie. Powierzchnie szło metal muszą się licować. Krawędź metalu będzie lekko zfazowana i szło też musi mieć lekko fazkę. Tak,że jak ktoś przejedzie po powierzchnie dłonią to o nic nie zachaczy. I te fragmenty ( łączenia ) mogą być wykończone juz w macie. Też mógłbym to zlecić jeśli koszta nie są jakiej wygórowane koszta. Ewentualnie mogę to zrobić we własnym zakresie. Myślałem ,żeby zrobić szlifierkę z taką głowicą
https://glass24.pl/glowica-cylindryczna-...-4185.html
albo z głowicą do cnc
i ręcznie objechać te zagłębienia. Ma to sens ?

Jeszcze jest sprawa hartowania. Rozumiem , że nie jest zalecane wycinanie waterjetem takich kształtów w szkłe hartowanym, ale czy juz po obrobnieniu można poddać takie elementy hartowaniu ?

Mogę nawet zlecić wykonanie takich elementów komuś w Polsce ( mam pliki DWG także mozna wrzucać na centrum ) .

Załączone pliki
.pdf  glass design.pdf (Rozmiar: 8.64 KB / Pobrań: 4)
.pdf  szkło forum.pdf (Rozmiar: 1.32 MB / Pobrań: 2)
01.12.2017 04:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
guy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Podziękowania:
Rocznik:
RE: szlifowanie ręczne szkla optiwhite 10mm
Ręcznie nie jesteś tego w stanie praktycznie zrobić - to będzie rzeźba. Jeśli nie masz doświadczenia w ogóle dałbym sobie z tym spokój. Najlepiej zlecić to komuś z CNC, najpierw wyfrezować kształt, później poler. Co to wycięć R10 -
do hartu 2x grubość szkła - czyli R20. Po watergecie prawdopodobnie rozsypie się w harcie.
01.12.2017 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Reklama

Miejsce na Twoją reklamę.

Mapa użytkowników

Warto odwiedzić

Odpowiedz 

Skocz do: