Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lustro na suficie
Autor Wiadomość
marvie86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Podziękowania:
Rocznik:
Lustro na suficie
Witam,
chcę w sypialni nad łóżkiem powiesić lustro na suficie. Łóżko ma wymiar 185 cm na 205 cm. Lustro miałby mieć 160 cm na 180 cm i miałby znajdować się bezpośrednio nad łóżkiem. Jeżeli chodzi o przymocowanie lustra do sufitu wiem że trzeba posmarować klejem na całej powierzchni lustra ( nawet jak pęknie to każdy kawałek będzie przyklejony do sufitu ) do zamocowania chcemy użyć podnośnika do płyt KG i statywów aby klej spokojnie sobie sechł. Wiem że później kłopotliwe będzie w razie czego zdemontowanie tego lustra lub wręcz nie możliwe dlatego będzie to zakrywane materiałem z którego również będzie ściana tapicerowana na rolecie sterowanej. I teraz mam pytanie do Was co sądziecie o wykonaniu tego pomysłu na co powinienem zwrócić uwagę przy montażu. Czy według Was może być to niebezpieczne ? Uważacie że powinnem zastosować grubość szkła 4mm czy 6 mm W sumie to będzie 50 kg zawieszone tuż nad głową w trakcie spania jak spadnie to kaplica [*] :/. Jednak jak się uda to wszystko zrobić to mam niepowtarzalny element w sypialni.
17.01.2017 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
guy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Podziękowania:
Rocznik:
RE: Lustro na suficie
Jeśli uprzesz się na to rozwiązanie trzeba będzie pójść na kompromis. Lustro zrób w mniejszych kawałkach, sam klej nie wystarczy - użyj mocowań do luster. Dodatkowo można okleić lustro folią ochronną najlepiej nie po całości a w pasach - tak by klej miał bezpośrednie połączenie lustro - ściana. Co do kleju - użyj sprawdzonych nie jakiś marketowych (zapytaj szklarza w Twojej okolicy). No i wiadomo, podłoże musi być gładkie i zagruntowane.
22.01.2017 15:06
marvie86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Podziękowania:
Rocznik:
RE: Lustro na suficie
Dzięki za radę odnośnie mocowań.
26.01.2017 08:38