Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co dziwnego można znaleźć u szklarza ?
Autor Wiadomość
BartekNML Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Podziękowania:
Rocznik:
Co dziwnego można znaleźć u szklarza ?
Na początek standard u każdego szklarza. Stół do rozkroju, (zbieram się do kupna nowego filcu) trochę tafli w tle i nieład żeby nie mówić burdel Uśmiech

Jak wy wstawiacie te zdjęcia ?
01.09.2016 23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
szklarz administrator Offline
Administrator

Liczba postów: 503
Podziękowania:
Rocznik: Dużo by pisać
RE: Co dziwnego można znaleźć u szklarza ?
BartekNML napisał(a):Na początek standard u każdego szklarza. Stół do rozkroju, (zbieram się do kupna nowego filcu) trochę tafli w tle i nieład żeby nie mówić burdel Uśmiech

Jak wy wstawiacie te zdjęcia ?

Ja mam podobną sytuację . Filc u mnie również prosi się o wymianę .

http://piaskowanieszczecin.pl/

[Obrazek: podpis.png]
02.09.2016 13:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BartekNML Offline
Początkujący
**

Podziękowania:
Rocznik:
Trochę z zaplecza maszynowego.

Foto1

Krawędziarka (oczywiście chińczyk) i za nią wiertarka

Foto2

2- wrzeciona przeważnie na C-Kant i 1 do rogów, kół itp. Maszyny razem z wiertarką polskiego producenta Szkło-Tech. Jedyne co mogę zarzucić tym maszynom że w 1 - wrzecionie był łączony stół i trochę słabo im wyszło utrzymanie linii więc do póki się nie wytarło to trochę przeszkadzało bo ręka nieraz przestawała płynnie się posuwać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2016 23:20 przez BartekNML.)
02.09.2016 23:18
Administrator

Podziękowania:
Ile lat ma krawędziarka . Jakie problemy z nią miałeś w całym okresie eksploatacji?
Spisuje Ci się ta szlifierka do owali ?

02.09.2016 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BartekNML Offline
Początkujący
**

Podziękowania:
Rocznik:
Krawędziarka ma z 6-7 lat. Ostatnio mi motor zaczął lekko głośniej chodzić i martwię się że niedługo będzie trzeba jakiegoś speca poszukać, a tak to wymieniałem w niej pas transportowy (kiedyś próbowałem go wytrzeć wiertarką na stojaku przykręconym do stelaża, efekt był ok ale w stosunku do ceny pasa kompletnie nie opłacalny, poza tym można jeszcze taniej kupić same kostki) i wężyki. Oczywiście nie jest idealna. Bo jak się puści 1 formatkę 3 - 4 razy w ten sam sposób to można zauważyć że przód albo tył zbiera mocniej. Było w niej tak od samego początku. Wrzeciono do owali w moim przypadku jest niezastąpione. Często ludzie chcą np. zaokrąglone rogi na półkach, koła i elipsy, nieraz nawet prostą krawędź trzeba szlifować jak na prostych pasy nie łapią. No i wymaga wyczucia.
02.09.2016 23:56
Administrator

Podziękowania:
A tą szlifierkę do Owali to z atar glass masz ? Moją krawędziarka też świrowała ale tak ją opanowałęm że bierze co do mm.

Zwróć uwagę w swojej maszynie czy pasy się z sobą nie scigają . Właśnie to powoduje nurowanie szyby .

Druga kwestia to ustawienie belki wychodzącej i wchodzącej . Od tego trzeba zacząć. Co do fachowca znam zjebistego nazywa się Bogdan Lorenz .Jak chcesz dam Ci namiary . Jest z pod łodzi .

Jeśli wrzeciono Ci głośno chodzi sprawdz łożysko pewnie się kończy . Przez gumowe osłony nie przelewa się woda do silinków ?

03.09.2016 22:01
BartekNML Offline
Początkujący
**

Podziękowania:
Rocznik:
Szlifierka do owali jest ze Szkło-Techu, ale ona ma juz z 10 lat. Belki w krawędziarce były ustawiane na poziomicę laserową przez firmę od której była kupowana, aż tak mocno mi nie przeszkadzają te dziesiąte minimetrów Oczko Co do silnika też podejrzewałem łożysko, woda się nie wlewa. Na razie nie panikuję bo to zakos od poleru, a poler u mnie sporadycznie jest puszczany.
05.09.2016 21:54
jacekp78 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Podziękowania:
10 lat to już sporo. Nie myślałeś o nowym sprzęcie? Oczko
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.09.2016 12:17 przez jacekp78.)
06.09.2016 15:03
BartekNML Offline
Początkujący
**

Podziękowania:
Rocznik:
Spełnia swoje zadanie i nie ma z nią żadnych kłopotów także nie, nie myślałem o zmianie, a już na pewno nie tej maszyny. Mam jeszcze taką starą, starą myjkę i szlifierkę z 4 silnikami co szlifuje 2 krawędzie na raz ale to są tak stare maszyny że aż szkoda zdjęcia robić. Zastanawiam się nad zmianą myjki ale to jeszcze czas. Chciał bym najpierw wyjaśnić sprawę z gruntami i zamienić dzierżawę na kredyt wtedy będę może myślał nad wymianą maszyn ale to się wyjaśni dopiero w przyszłym roku.

A teraz tak z innej beczki czego u szklarza raczej nie ma Duży uśmiech

Foto 1

Ploter tnący i drukujący. Tnący jeszcze jako tako u szklarzy da się spotkać. Grawer na szklanych powierzchniach zrobił się dość popularny, ploter + piaskowanie jest dużo elastyczniejsze od graweru laserowego już choćby z tego względu że laser robi grawer na płaskiej powierzchni. Piaskując można cieniować itp Duży uśmiech

Foto 2

i miejsce gdzie oklejam szyby naklejkami z nadrukiem, laminator i prasa termo transferowa do koszulek. Jak by ktoś chciał to mogę podesłać link do mojej stronki ocenicie produkty jakie wykonuję Uśmiech
07.09.2016 00:07
senk Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Podziękowania:
Rocznik:
Poka stronke.ocenimy.
A jak wykonujesz Panele szklane ?
Laminujesz w piecu czy druk uv
01.02.2017 20:13
 Reklama

Miejsce na Twoją reklamę.

Mapa użytkowników

Warto odwiedzić

Odpowiedz 

Skocz do: