Odpowiedz 


 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak w warunkach domowych wywiercić otwór w szkle .
Autor Wiadomość
szklarz administrator Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 504
Podziękowania:
Dołączył: 18.08.2013
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin
Rocznik: Dużo by pisać
Post: #1
Jak w warunkach domowych wywiercić otwór w szkle .
W tym temacie postaram się Wam steścić za pomocą jakich narzędzi wywiercić otwory w szkle .
Zacznijmy od tych narzędzi które wymagają najmniejszego nakładu finansowego . Coś dla majsterkowiczów .

Najtansze wiertła to wydatek rzędu 10-30zł .Z ich pomocą na pewno bedziemy w stanie wywiercić samodzielnie otwór ,jest jedno małe ale ,najtasze wiertła posiadaja niestety dojść duże bicie oraz słabą jakość masy scierającej. Co niewątpliwie negatywnie wpłynie na jakość wywierconego otworu ,niestety brzegi będą poszarpane zawierające odpryski . Jeśli w naszym wypadku nie prowadzimy produkcji masowej oraz estetykajest dla nas kwestią drugorzędną możemy jednak przystąpić do działania .

Krok 1

Musimy zgromadzić nam niezbędne narzędzia ,będą nimi :
-wiertarka(ważne by posiadała możliwość wiercenia w dolnej granicy obrotów) bądz wkrętarka
-wiertło ,tutaj niestety im większe średnica tym większe bicie wiertła (mowa o tanszych wyrobach)
-atomizer,bądz butelka z wodą ,podczas pracy musimy chodzić szkło w innym wypadku wiercona formatka pęknie w wyniku wysokiej temperatury,a jesli nie pęknie krawędzie zostaną "przepalone" Powstaną odpryski oraz pęknięcia .
-statyw ,jeśli mamy taką możliwość łatwo zaadoptować do naszych celów prowadzenia które używa się powszechnie dla drobnych prac domowych .

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS8poXXKhY7VWhAEKNXW30...tDZ15h30dw]
[Obrazek: i-vorel-statyw-do-wiertarki-79640.jpg]

Kidy obrócimy ramię w drugą stronę będziemy mogli wiercić do około 15 cm od krawędzi szkła .
Jeśli natomiast otwór znajduje się znacząco dalej od krawędzi ,najlepiej wykonać sobie szablon z kawałka szkła większego o 3-4 cm niż średnica otworu .Nie polecam wiercić z ręki ,ponieważ trudno utrzymać stałą pozycję podczas celowania otworu ,łatwo możemy zniszczyć szybę .

Ważne aby nigdy nie kłaść szyby bezpośrednio na stół który nie jest wyposażony w filc,jeśli go nie mamy może być o pianka pod panel bądz prześcieradło Język To tylko przykłady amortyzacji szkła .Wiele innych materiałów także będzie się nadawać o ile ich gęstość będzie "nieznaczna "
Działanie ma na celu uniknięcie rysowania szkła . Aby rozpocząć wiercenie potrzebujemy prowadzenia ,tutaj tak jak wspomniałem używamy szablonu z szkła bądz innego sztywnego materiału ,warto pomiędzy szablon a wierconą szybę zastosować dystans ,może być to np folia typu strech .Dlaczego ? Tutaj znowu dzięki temu działaniu unikniemy zarysowaniom . Drugą amatorską metodą będzie zastosowanie statywu który musimy obrócić o 180 st od podstawy . Dla stabilizacji statywu potrzebujemy ścisk stolarski .

Krok 2

Jeśli mamy już ostalone pozycjonowania otworu możemy przystąpić do pracy .Na początku obroty nie przekraczające 500/minutę . Dzięki temu w miarę możliwości unikniemy wyszarpania krawędzi ,specjalnie napisałem "w miarę" ponieważ przy tej klasie wiertła otwór nigdy nie będzie wykonany w właściwej jakości .

Przez pierwsze sekundy wiercimy na sucho ,co pozwoli nam zaobserwować czy wiercimy dokładnie tam gdzie chcieliśmy ,po pierwszym widocznym nawierceniu gdy pozycja wiertła jest już stabilna zaczynamy chłodzić ,co około 20 sekund . Kiedy będziemy już w połowie ,obracamy szybę i wiercimy idealnie z drugiej strony jak wskazuje ślad .

Nigdy nie wiercimy w jedną stronę ,takie działanie spowoduje wylaszowania krawędzi otworu od strony kończącej !

Tak pokrótce to wygląda ,pamiętajcie że tylko praktyka czyni mistrza .


Ciąg dalszy nastąpi .

http://piaskowanieszczecin.pl/[Obrazek: podpis.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.02.2014 00:55 przez szklarz administrator.)
25.08.2013 13:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
 Reklama


Miejsce na Twoją reklamę.


 Mapa użytkowników Warto odwiedzić
Odpowiedz 


Skocz do: