Forum szklarskie
Czym najlepiej wyszlifować butelke? - Wersja do druku

+- Forum szklarskie (http://szklarz.info.pl)
+-- Dział: Projekt i budowa warsztatu (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Szlifowanie szkła (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Czym najlepiej wyszlifować butelke? (/showthread.php?tid=95)

Czym najlepiej wyszlifować butelke? - emkacetka - 05.04.2015 14:47

Witam wszystkich na forum Uśmiech
Szklarzem nie jestem i na wstępie moge powiedzieć że na szkle mało się znam Smutny
Mam problem ponieważ mam pewien pomysł a do jego realizacji potrzebuje przeciąć butelke (do tego juz doszedłem jak to w miare równo zrobić ) w drugim etapie potrzebuje wyszlifować te krawędzie aby się nie skaleczyć i nie zbyt wiem jak sie za to zabraćSmutny teoretycznie wiem ze papier scierny + szlifierka lecz nie wiem jakiego papieru użyć i czy są jakieś tajniki aby butelka np nie pękła lub zeby to szkło nie zostało poszarpane? Jezeli ma to znaczenie to chodzi o buteki takie np od wina kadarkaUśmiech

Z góry dziękuje za pomoc i zachęcam do dyskusji Uśmiech

RE: Czym najlepiej wyszlifować butelke? - szurek4 - 21.05.2015 17:23

dawno temu szlifowałem szkło ręcznie w korytku z drobnym piaskiem ale nie pyłem tylko drobne ostre ziarenka , szło powoli a efet był przyzwoity (piasek był chyba suchy) . Szkło pocierało się o piasek

RE: Czym najlepiej wyszlifować butelke? - fabianrojet - 23.10.2015 22:39

z tym szlifowaniem to czasmi jest problem ale przy odrobinie wprawy wychodzi to fajnie..

RE: Czym najlepiej wyszlifować butelke? - MORTUS - 19.03.2017 14:39

Siemanko, też robiłem szklanki z butelek po piwie i wódce. ja szlifowałem na kamieniu "piaskowcu" krawędzie zewnętrzne i sztorc a jeśli chodzi o szlifowaniu krawędzi w środku to robiłem to ręcznie papierem ściernym wodnym. Pozdrawiam.