Forum szklarskie
Problem z szlifem w krawędziarce Yinhong YH9.320 - Wersja do druku

+- Forum szklarskie (http://szklarz.info.pl)
+-- Dział: Projekt i budowa warsztatu (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Szlifowanie szkła (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Problem z szlifem w krawędziarce Yinhong YH9.320 (/showthread.php?tid=112)

Problem z szlifem w krawędziarce Yinhong YH9.320 - Miro108 - 21.07.2015 22:05

Witam. Zacznę od tego ze jestem jeszcze świerzak i to jest moja pierwsza krawędziarkaUśmiech Zakupiłem niedawno chińska używana 9 wrzecionowa krawędziarkę YH9.320 i problem polega na tym ze szlifując np. kilka formatek szkła grubość 6mm, kanty(skosy) na każdej wychodzą inne, a szlifując szybę długości 160 cm skosy na początku formatki są ok, schodząc bliżej środka tarcze skośne nie zbierają prawie wcale, następnie idąc od środka ku końcowi już jest ok. Dodam ze na krótkich szybach tego nie ma ale każdy szlif skosów wychodzi inaczej. I teraz nie wiem czy ja coś źle ustawiam czy z maszyna jest coś nie tak. Z góry dzięki za pomocUśmiech

RE: Problem z szlifem w krawędziarce Yinhong YH9.320 - szklarz administrator - 21.07.2015 22:44

Odpowiedz jest prosta belka wchodząca nie jest ustawiona idealnie w linii wrzecion .Musisz uciąć pas szkła na 321 cm i ustawić tak belkę wchodzącą aby po obu końcach zbierało tyle samo .Wówczas skończą się problemy z załamami .

Wstaw zdjęcie maszyny ,popodziwiamy Uśmiech